Przejdź do treści

Psychoterapia online

Czy psychoterapia online jest odpowiednia dla Ciebie?

Każdy z nas napotyka w swoim życiu momenty pełne przeciwności. Walczymy z komplikacjami w sferze zawodowej, zmagamy się z niską samooceną, napotykamy bariery w tworzeniu relacji z otoczeniem, przeżywamy trudne doświadczenia z naszej przeszłości, stawiamy czoła ciężkim chorobom czy przeżywamy stratę najbliższych nam osób.

Właśnie z takimi problemami zwracają się do nas, jako Centrum Psychoterapii, nasi Klienci.

W ciągu ostatnich lat, coraz większa liczba osób, zmagających się z takimi wyzwaniami, wybiera wsparcie psychoterapeuty.

Psychoterapia stanowi w takim przypadku jedno z najefektywniejszych narzędzi radzenia sobie z kwestiami o tle psychicznym.

Pracując od lat z tysiącami klientów możemy potwierdzić, że psychoterapia prawie zawsze skutecznie pomaga w radzeniu sobie z trudnymi, obciążającymi psychicznie problemami. Dla wielu osób jest też doświadczeniem przełomowym w życiu.

Psychoterapia online, równie skuteczna jak tradycyjna psychoterapia w formie stacjonarnej poszerzyła grono odbiorców psychoterapii dzięki zniesieniu ograniczeń wynikających z konieczność regularnego odwiedzania gabinetu stacjonarnego.

Lista specjalistów konsultujących online: zapisz się na wizytę

 

Poniżej znajdziesz listę naszych specjalistów. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki. Po wybraniu danego specjalisty zobaczysz całościowy profil oraz dostępne terminy (kalendarz). Jeśli bardzo chcesz pracować z wybraną osobą a podane terminy nie odpowiadają Ci to napisz do nas na: kontakt@pokonajlek.pl. Spróbujemy wspólnie znaleźć dla Ciebie dogodny termin.

Obszar pomocy

Preferowany termin
Preferowane godziny

Forma terapii

Na czym polega psychoterapia online? Jak wygląda psychoterapia przez internet?

na czym polega psychoterapia online

Psychoterapia online, czyli przez internet w praktyce niewiele różni się od wersji stacjonarnej. Kluczową różnicą jest możliwość uczestnictwa w sesji z dowolnego zakątka kraju bądź świata. Jest to wielkie udogodnienie.

Z doświadczenia wiemy, że wielu naszych Klientów prawdopodobnie nigdy nie skorzystałoby z dobrodziejstwa psychoterapii, gdyby nie forma online.

Zarówno psychoterapia online, jak i jej tradycyjny odpowiednik w formie spotkań w gabinecie, zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu i trwają mniej więcej 50 minut.

Pacjenci poradni online mają możliwość wyboru spośród różnych opcji konsultacji w formie spotkania online, ale my rekomendujemy, na bazie doświadczeń z różnymi formami komunikacji, spotkania w formie audio-wideo, gdzie na żywo widzimy i rozmawiamy z naszym Klientem.

Psychoterapia online – komu pomagamy?

Psychoterapia online – komu pomagamy?

Liczne badania naukowe potwierdzają pozytywny wpływ psychoterapii na leczenie oraz łagodzenie symptomów zaburzeń psychicznych i psychosomatycznych.

Nasz zespół specjalistów udziela wsparcia zarówno osobom z potwierdzonymi diagnozami, jak i tym, które zmagają się z objawami takimi jak:

 • problemy ze snem,
 • wahania nastroju,
 • kłopoty z odżywianiem,
 • symptomy psychotyczne,
 • trudności związane z osobowością,
 • tendencje do uzależnień,
 • problemy w pracy,
 • problemy w rodzinie,
 • trudności w relacjach,
 • depresja,
 • zaburzenia lękowe, fobie i nerwice.

Psychoterapia online jest także dedykowana tym, którzy borykają się z:

 • kryzysami, np. utratą zatrudnienia, poważną chorobą, stratą kogoś bliskiego czy rozwodem,
 • poczuciem braku sensu,
 • problemami z samooceną,
 • wyzwaniami w budowaniu relacji,
 • kłopotami partnerskimi,
 • skłonnościami do nadmiernego przejmowania się,
 • trudnościami w pracy, jak wypalenie zawodowe,
 • nieprzepracowanymi przeżyciami z przeszłości,
 • kwestiami emocjonalnymi.

Wspomniane wyżej to jedynie przykłady sytuacji, w których wsparcie oferuje nasz zespół.

Jeśli zmagasz się z problemami wpływającymi na Twoje życie i czujesz, że potrzebujesz pomocy, warto skontaktować się z psychoterapeutą. Poniżej znajdziesz wyszukiwarkę specjalistów wg kilku kryteriów, takich jak obszar pomocy, cena, czy dogodne terminy.

Możesz również zapoznać się z sylwetkami poszczególnych psychoterapeutów – ich wykształceniem, doświadczeniem, osobistą perspektywą czy nawet prywatnymi zainteresowaniami.

Co daje psychoterapia online? Jak pomagamy?

Co daje psychoterapia online? Jak pomagamy?

Należy mocno podkreślić, że psychoterapia online jest równie efektywna, co tradycyjna terapia stacjonarna.

Wielość przeprowadzonych badań naukowych poświadcza skuteczność psychoterapii z psychologiem online, pokazując, że stanowi ona (na równi z tradycyjną formą stacjonarną) kluczowy element w procesie łagodzenia symptomów oraz terapii różnych schorzeń, takich jak depresja, zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości oraz wiele innych problemów. To skuteczna pomoc psychologiczna.

Psychoterapia może posłużyć nie tylko jako narzędzie lecznicze, ale także jako sposób na lepsze zrozumienie siebie. Uczy umiejętności samoakceptacji, pomaga w kształtowaniu zdrowego poczucia wartości i wzmocnienia pewności siebie. W jej trakcie odkrywamy także efektywne metody radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami.

Poza wsparciem w rozwiązywaniu konkretnych problemów uczymy naszych Klientów kompetencji i perspektywy, które przydadzą się również w przyszłości, gdy przyjdzie się mierzyć z nowymi trudnościami.

Przy prowadzeniu psychoterapii online, możliwość rozwoju i nabywania samopoznania (samowiedzy) jest równie wielka, jak przy wersji stacjonarnej.

Pacjent ma szansę uzyskać pełne wsparcie specjalisty, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, co jest szczególnie korzystne w dzisiejszych czasach, gdzie zaoszczędzony czas dojazdu do gabinetu może być spożytkowany na inne wartościowe aktywności.

Ta forma terapii daje również możliwość łatwiejszego dostępu do specjalistycznej pomocy dla osób, które z różnych przyczyn mogą mieć utrudniony dostęp do gabinetu stacjonarnego, przy równoczesnym zachowaniu wszystkich standardów prywatności i bezpieczeństwa.

Należy zauważyć, że psychoterapia (w tym psychoterapia online) dostarcza narzędzi i technik, które umożliwiają rozpoznanie i przetworzenie ukrytych konfliktów, nieświadomych wzorców oraz przełamują ograniczające przekonania, co prowadzi do bardziej harmonijnego i spełnionego życia. Umożliwia również identyfikację i modyfikację niekorzystnych schematów myślowych, co prowadzi do trwałej zmiany i odbudowy psychiki.

Poznaj opinie naszych Pacjentów

Poznaj opinie naszych Pacjentów

Pacjent (Klient) jest najważniejszy w Centrum Psychoterapii Pokonaj Lęk. Dlatego regularnie badamy opinie i wsłuchujemy się w uwagi i sugestie naszych Klientów.

Zapoznaj się z wybranymi opiniami na temat prowadzonej przez nas psychoterapii.

Zobacz opinie na nasz temat

Czy w psychoterapii online istnieje konieczność spotkania się z terapeutą w gabinecie?

 

W psychoterapii online wszystkie, bądź też znaczna większość sesji, odbywa się za pośrednictwem sieci internetowej (zdalnie). Większość z naszych specjalistów umożliwia przeprowadzanie psychoterapii online całkowicie na odległość, bez potrzeby przewidywania okresowych spotkań stacjonarnych.

Niektórzy terapeuci mogą być zaproponować odbycie spotkania „twarzą w twarz” w gabinecie raz na jakiś czas, np. raz na 6 miesięcy. Będzie to jednak wyłącznie propozycja, a nie przymus.

Zdajemy sobie sprawę, że liczni pacjenci odczuwają większy komfort i bezpieczeństwo, uczestnicząc w sesjach z własnego, przyjaznego otoczenia.

Dodatkowo, niezależnie od formy spotkań, jakość udzielanej pomocy oraz relacji terapeutycznej są podtrzymywane na najwyższym poziomie. Dostęp do różnorodnych form terapii pozwala pacjentom na wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie modelu wsparcia, co jest kluczowe dla skuteczności procesu terapeutycznego.

Dzięki temu, psychoterapia online staje się wartościowym i efektywnym rozwiązaniem dla wielu osób borykających się z różnego rodzaju problemami psychicznymi.

Czy istnieją przeciwwskazania do terapii online?

 

Przed rozpoczęciem psychoterapii online, psychoterapeuta dokładnie analizuje indywidualną sytuację pacjenta, aby upewnić się, że nie występują przeciwwskazania do korzystania z tej formy pomocy.

Takie przeciwskazania występują niezwykle rzadko.

Wśród potencjalnych przeciwwskazań (niekoniecznie wykluczających taką formę, ale wymagających głębszej analizy) do psychoterapii online można wymienić:

Nawracające myśli samobójcze i manifestowanie zachowań autoagresywnych,
Epizody psychotyczne,
Trudności z panowaniem nad agresją,

Warto dodać, że nie każda osoba może skorzystać z psychoterapii online. Dla niektórych pacjentów, ze względu na specyfikę ich problemów lub preferencji, bardziej odpowiednia może okazać się terapia stacjonarna, umożliwiająca bezpośredni kontakt z terapeutą.

W takich przypadkach, bezpośrednie spotkania w gabinecie mogą pozwolić na budowanie głębszej relacji terapeutycznej i umożliwić bardziej szczegółową diagnozę i analizę problemu. Nasze Centrum oferuje możliwość spotkań stacjonarnych w Warszawie.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości przeprowadzenia psychoterapii online, terapeuta może zalecić konsultacje i sesje stacjonarne lub skierować pacjenta do odpowiedniego specjalisty przyjmującego stacjonarnie. Zalecenia te mają na celu zapewnienie najwyższego standardu opieki oraz bezpieczeństwa pacjenta.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna online

Psychoterapia poznawczo-behawioralna online

Psychoterapia poznawczo-behawioralna online (znana też jako: psychoterapia cbt online) to nowoczesna forma terapii, która, wykorzystując technologię internetową, umożliwia przeprowadzenie sesji terapeutycznych na odległość.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna (w tym jej forma online) to najlepiej udokumentowany pod względem skuteczności nurt psychoterapii.

W Centrum Psychoterapii Pokonaj Lęk pracujemy wyłącznie w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jest to wyraz naszej dbałości o skuteczne pomaganie Klientom. Umożliwia również dbanie o najwyższą jakość prowadzonych procesów terapeutycznych.

Głównym celem terapii poznawczo-behawioralnej jest identyfikacja i modyfikacja negatywnych wzorców myślowych i behawioralnych, które mogą wpływać na emocje i ogólne funkcjonowanie jednostki.

Proces terapeutyczny obejmuje szereg technik i strategii interwencyjnych, które pomagają w zrozumieniu i zmianie myśli, przekonań i działania, prowadząc do poprawy samopoczucia i funkcjonowania życiowego pacjenta. Terapeuta współpracuje z pacjentem, aby razem opracować indywidualny plan terapeutyczny, dostosowany do specyficznych potrzeb i celów pacjenta.

Dostępność psychoterapii poznawczo-behawioralnej w formie online rozszerza dostęp do specjalistycznej opieki psychologicznej, umożliwiając większej liczbie osób korzystanie z profesjonalnego wsparcia.

Terapia uzależnień online

 

Terapia uzależnień online jest nowoczesną metodą leczenia uzależnień, dostarczając wsparcia psychologicznego i terapeutycznego przez internet. Ta forma terapii pozwala osobom borykającym się z problemami uzależnień na uczestnictwo w sesjach terapeutycznych bez konieczności fizycznej obecności w gabinecie terapeutycznym. W przypadku problemu uzależnień poczucie prywatności jakie daje taka forma spotkań jest szczególnie istotne.

W trakcie psychoterapii uzależnień online pacjenci mogą komunikować się z terapeutami za pomocą różnych platform, takich jak Skype czy Zoom, umożliwiających rozmowy wideo, dźwiękowe oraz wymianę wiadomości tekstowych. Terapia uzależnień online oferuje elastyczność w planowaniu sesji oraz dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, umożliwiając realizację zarówno terapii indywidualnej, jak i grupowej.

Terapia uzależnień online jest skuteczna i może obejmować różne formy wsparcia. Stanowi ona ważną alternatywę dla tradycyjnych form leczenia, umożliwiając pacjentom łagodzenie objawów, rozwijanie zdrowych strategii radzenia sobie i pracowanie nad trwałym wyzdrowieniem w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Psychoterapia indywidualna online a psychoterapia par online

 

Internetowy psycholog może pomóc zarówno w pracy indywidualnej jak i może być prowadzona psychoterapia dla par online. W naszym Centrum mamy terapeutów, którzy z powodzeniem prowadzą procesy terapeutyczne online dla par.

Sesje online indywidualne trwają standardowo 50 minut, natomiast sesję dla par zazwyczaj trwają 90 minut, choć długość sesji jest kwestią indywidualną i określaną wspólnie z psychoterapeutą.

Jestem zainteresowana/y psychoterapią online. Jak mogę z niej skorzystać?

 

Skorzystaj z wyszukiwarki specjalistów poniżej. Znajdziesz tam najszybsze terminy oraz profile każdej ekspertki. Wybierz obszar specjalizacji (problem, który Cię dotyka) oraz preferowane terminy i godziny spotkań. Pojawią się specjaliści spełniający te kryteria.

Jeśli masz kłopot z dokonaniem wyboru napisz do nas: kontakt@pokonajlek.pl lub zadzwoń: 22 602 21 24.

Kontakt z naszym Centrum Psychoterapii

 

Napisz bezpośrednio do naszej Recepcji, jakiej pomocy szukasz: znajdziemy Ci odpowiedniego specjalistę dopasowanego do Twoich potrzeb i umówimy sesję psychoterapii online: kontakt@pokonajlek.pl.