Przejdź do treści
Natalia Marczak

Natalia Marczak

Psycholog, Psychoterapeutka
 • Dorośli i młodzież od 16 r. ż.
 • Zaburzenia adaptacyjne
 • Stres i problemy w pracy
 • Rozwój osobisty
 • Problemy w relacjach
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
Sesja 50 min. = 190 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: 23 lipca (wt.) 07:30

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
 • Szkoła Wyższa Finansów i Zarządzania w Warszawie, magister psychologii. tytuł uzyskany
  w 2013 roku, numer dyplomu 10668
 • W trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT-EDU)
 • Prowadzenie konsultacji psychologicznych oraz porad w formie wolontariatu online
 • Prowadzenie sesji non profit
Opis

Jestem psychologiem, ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na tym kierunku w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. W chwili obecnej studiuje psychoterapię w nurcie behawioralno- poznawczym na uczelni CBT EDU w Warszawie.

Swoją wiedzę i umiejętności rozwijam uczestnicząc w szkoleniach, kursach i warsztatach. Mam również doświadczenie w pracy w korporacji, dzięki któremu dobrze rozumiem z jak dużym stresem oraz obciążeniem mierzą się ludzie pracujący w cieniu swoich ambicji oraz wysoko stawianych wymagań.

Pasjonuje mnie człowiek i ogromny potencjał jaki w nim drzemie, tylko jest niejednokrotnie głęboko ukryty pod szarością i problemami dnia codziennego. Jestem po to, aby go uwolnić, aby pokazać, że z moją pomocą możesz wszystko, a praca nad sobą tylko się opłaci.

Mam przekonanie, że zdrowie psychiczne to obszar nad którym można skutecznie pracować, jeśli się wie jak. Fascynuje mnie to w jaki sposób nasze myśli potrafią wpłynąć na emocje czy odczucia oraz jak można nimi zarządzać i kierować, by ułatwiały nam funkcjonowanie w życiu codziennym.

Wiem, że jako ludzie mamy wszelkie zasoby oraz narzędzia by móc sobie poradzić z każdą nawet najtrudniejsza sytuacją życiową. Wiedzę czerpie nie tylko z założeń jakimi kieruje się terapia behawioralno- poznawcza, ale również z doświadczeń, które potrafią być cenną pomocą w znalezieniu najlepszej drogi ku poprawie samopoczucia i jakości życia.

W swojej pracy poza wspomnianymi technikami CBT, korzystam również z technik Trzeciej Fali CBT. Uważam, że ogromne znaczenie dla powodzenia terapii ma relacja terapeutyczna, która pozwala stworzyć bezpieczną przestrzeń do pracy oraz pełna akceptacja przeszłości, aby móc skupić się na tym, co jest tu i teraz.

Popieram spojrzenie „holistyczne” na danego człowieka, biorąc pod uwagę teraźniejszą sytuację. Idąc tropem Trzeciej Fali, czerpię także z Terapii Schematów, bo wierze, że wspominane schematy kreowane w dalekiej przeszłości mają ogromny wpływ na odbiór tego, co nas otacza i spotyka w późniejszym życiu. Chcąc uniknąć pułapek jakie niesie za sobą ten styl myślenia- uważam, że techniki, jakie proponuje Schemat są strzałem w dziesiątkę.

Lubię widzieć, jak osoby z którymi współpracuje nabierają coraz większej samoświadomości, zaczynają lepiej rozumieć swoje zachowania, a co za tym idzie w odpowiedni sposób reagować, kiedy sytuacja jest podbramkowa.

Odbyłam psychoterapię własną, więc dobrze, wiem co znaczy być „po tej drugiej stronie” występując w roli pacjenta. Doświadczenie to czyni mnie dużo bardziej świadomą, czego pacjent potrzebuje i jak skutecznie się nim zaopiekować.

Książki, które polecam to:

„Otoczeni przez idiotów. Jak dogadać się z tymi, których nie możesz zrozumieć”

Autor Thomas Ericson. Książka pokazuje jak bardzo się między sobą różnimy i jak można sprawić, żeby komunikacja między ludźmi była łatwiejsza. Jest możliwość poddać się autoanalizie swojej osoby, a co za tym idzie zrozumieć jak odbierają nas inni. Autor książki dzieli ludzi na cztery podstawowe typy osobowości, których poznanie i zrozumienie sprawia, że dogadanie się z innymi jest jak bułka z masłem.

„Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek”

Autor Levine Amir Heller Rachel. Dzięki tej książce można zrozumieć jakie myśli i uczucia blokują nas przed bliskością bądź do niej skłaniają. Świetna analiza własnej osoby pod kątem budowania relacji pozawala na uniknięcie pułapek oraz pracę nad sobą i relacją by była jak najbardziej satysfakcjonująca.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalia De Barbao.

Ta książka jest niczym poradnik, czy też atlas dla kobiet- jest merytoryczna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka i poruszająca. Zawiera opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Autorka opisuje Czułą Przewodniczkę jako kobiecą intuicję i mądrość. Idealna lektura dla kobiet, które czują, że można osiągać więcej, żyć mocniej i wyciskać życie jak cytrynę, by być po prostu szczęśliwą.

Prywatnie
 • Prywatnie, marzycielka, ale twardo stąpająca po ziemi- „Zmieniaj przeciwności losu w szanse” to moje motto życiowe, które udowadnia, że sami decydujemy i bierzemy odpowiedzialność za to, czy na końcu odniesiemy sukces.
 • Pasjonatka sportu. Było bieganie, zmagania na sali fitness, natomiast obecnie, zarażona
  pasją do siłowi bardzo regularnie na nią uczęszczam. Zdrowy tryb życia, Work- life- ballance to są te wartości którymi kieruję się w swoim życiu, bo we wszystkim musi być umiar.
 • Ponadto aktywnie eksploruje okolicę- bo nie lubię nudy, więc ciągle udaje mi się odkrywać nowe i warte uwagi miejsca, które następnie fotografuje i opisuje na swoim blogu podróżniczym. Udało mi się zjeździć kawał Polski- zachęcić tym samym ludzi do podróżowania po naszym kraju, który ma bardzo wiele do zaoferowania.
 • Uwielbiam też teatr- począwszy od komedii, które są znakomitą formą rozrywki, poprzez cięższe dramaty, pochylające się często nad ważnymi aspektami naszej egzystencji. „Bałagan” w głowie jaki potrafi się po takim przedstawieniu pojawić zmusza mnie do refleksji, a co za tym idzie dostrzegam rzeczy, których nie sposób zauważyć bez zatrzymania się chociaż na chwilę.