Przejdź do treści
Marianna Mazur

Marianna Mazur

Psycholog, Psychoterapeutka
 • Osoby dorosłe i młodzież od 15 lat
 • Zaburzenia nastroju i lękowe
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia psychosomatyczne
 • Trudne sytuacje życiowe
Sesja 50 min. = 190 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
 • Psychologia- specjalność kliniczna oraz międzykulturowa, Uniwersytet Gdański, dyplom nr 226103
 • Psychoterapia- w trakcie 4-letniego szkolenia w Terapii Psychodynamicznej, Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP)
 • ISTDP PreCore- szkolenie wprowadzające do metody Krótkoterminowej Terapii Dynamicznej, Centrum ISTDP
 • Staż – Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobowości (OPIRO MGM)
 • Praktyka- Centrum Terapii Depresji
 • Asystentka ds. badań naukowych w międzynarodowym projekcie badawczym EQUAMAN-Nawigator Męskości (NCN)
Opis

Jestem psycholożką i psychoterapeutką psychodynamiczną w trakcie szkolenia.

Wybór tego nurtu podyktowany był moim wewnętrznym przekonaniem na temat tego, że ludzka psychika składa się z wielu struktur, które oddziałują na siebie nawzajem, tworząc razem pełny obraz naszej osobowości.

Wraz z pacjentami zaglądam w głąb ich przeszłych oraz aktualnych doświadczeń i przeżyć, starając się zrozumieć jak ukształtowały one ich życie.

W podejściu tym najważniejsze jest jednak budowanie relacji, opartej na wzajemnym szacunku, zaufaniu, a przede wszystkim empatii i emocjonalnemu współbrzmieniu.

Celem mojej pracy jest towarzyszenie pacjentom w ich drodze do poznawania siebie. Pomagam odkrywać to co nieświadome oraz to co świadome, a co wpływa na pogorszenie stanu funkcjonowania w sferach interpersonalnej oraz intrapersonalnej (swojej tożsamości, poczucia integralności).

Dążę do tego aby pomóc moim pacjentom w polepszeniu ich stanu funkcjonowania, tak aby byli jak najbardziej usatysfakcjonowani ze swojego życia i mogli realizować swój potencjał.

W swojej pracy, poza technikami psychodynamicznymi, wykorzystuję również znane mi metody technik nurtu poznawczo-behawioralnego, ponieważ uważam, że każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, a integralność tych technik pomaga w lepszym zrozumieniu zgłaszanego przez pacjenta problemu.

Wychodzę z założenia, że praca z drugim człowiekiem jest dziedziną wymagającą dużych pokładów zaangażowania, empatii, ciepła oraz przede wszystkim wiedzy, dlatego też stale się kształcę od wielu doświadczonych specjalistów.

Doświadczenie zdobywałam oraz zdobywam na praktykach i stażach polegających na pracy z pacjentami zgłaszającymi różnego rodzaju problemy natury psychicznej, głównie w oparciu o nurt psychodynamiczny ale i też poznawczo-behawioralny.

W trakcie wielu godzin odbytych praktyk prowadziłam indywidualne konsultacje, uczestniczyłam jako asystentka na grupie terapeutycznej oraz prowadziłam warsztaty i wykłady psychoedukacyjne zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.

Obecnie pracuję jako asystentka badawcza w międzynarodowym projekcie badawczym na Uniwersytecie Gdańskim, a praca w takim charakterze pozwala mi na bieżąco śledzić najnowsze badania w dziedzinie psychologii, jak i znacząco poszerza moje kompetencje zawodowe.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji, ponieważ wierzę, że samoświadomość terapeuty znacząco polepsza jakość pracy, dzięki czemu mam pewność, że państwa problem jest należycie zaopiekowany.

Chęć kontaktu z ludźmi oraz niesienia im pomocy towarzyszyła mi już od najmłodszych lat, dlatego też zdecydowałam się obrać ścieżkę zawodową dzięki której mogę realizować siebie, ale przede wszystkim móc przyczyniać się do poprawy komfortu życia innych ludzi.

Empatia, zaangażowanie, zrozumienie oraz szacunek są wartościami, które towarzyszą mi w budowaniu relacji z drugim człowiekiem. Moim celem jest przede wszystkim zapewnienie Państwu bezpiecznej przestrzeni, w której będziemy razem mogli osiągnąć zamierzone cele.

Mam nadzieję, że zechcą obdarzyć mnie Państwo zaufaniem i razem uda nam się wybudować sojusz oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Zapraszam do współpracy osoby, doświadczające:

 • zaburzeń nastroju
 • zaburzeń lękowych
 • zaburzeń osobowości
 • zaburzeń psychosomatycznych
 • problemów w relacjach
 • stresu i poczucia przeciążenia
 • poczucia pustki
 • chęci rozwoju i samopoznania

Trzy książki, które polecam z całego serca, ze względu na ich przekaz, pobudzający emocje lub zachęcający do głębszych przemyśleń to:

„Inteligencja emocjonalna” Daniel Goleman.

Książka ta zwraca uwagę, na to, że sukces naszego życia nie jest tylko zależny od określonego poziomu naszego IQ (a więc intelektu), jednak w dużej mierze zależy od tego co najbardziej ludzkie- a więc od naszym emocji i umiejętnością ich kierowania.

„Biegnąca z wilkami” Clarissa Pinkola Estes.

Autorka w swej książce odkrywa różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wnikliwie je analizując, co sprawia, że opowieści zawarte w niej stają się pełen nieznanych dotąd treści i znaczeń.

„Pójdę sama” Chisako Wakatake.

Książka opowiada historię kobiety, która w drodze po niezależność wpadła w pułapkę oczekiwań społecznych i związanych z nimi schematów i ról. Będąc już ustatkowaną i starszą kobietą bohaterka zaczyna odkrywać siebie na nowo podążając za tym czego całe życie pragnęła i zaczyna stawiać swoje szczęście na pierwszym miejscu. Książka ta pokazuje, że na zmiany w naszym życiu nigdy nie jest za późno.

Prywatnie
 • Prywatnie jestem osobą, która odnajduje ukojenie w literaturze (uwielbiam sci-fi, dobry kryminał oraz obyczajówkę), filmach oraz muzyce- od wielu lat śpiewam, kiedyś bardziej profesjonalnie, dziś w domowym zaciszu. Wszystko to pozwala mi wyrazić swoje emocje oraz doświadczać nowych przeżyć.
 • Uważam, że sztuka ma w sobie moc pobudzania drzemiącego w każdym z nas potencjału. Dodatkowo jestem miłośniczką zwierząt i staram się nieść pomoc każdej istocie w potrzebie.
 • Aktualnie jestem dumną właścicielką 3 kotów.