Stanisław Zych
Psycholog, Psychoterapeuta- Dorośli i młodzież od 12 lat
- Zaburzenia lękowe i nastroju
- Trudne sytuacje życiowe
- Zaburzenia osobowości
- Stres i problemy w pracy
- Zaburzenia neurorozwojowe
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia – Katolicki Uniwersytet Lubelski
- Pedagogika specjalna I i II stopień – Wydział Pedagogiki Specjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
- W trakcie Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS
- Roczne Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii
- Program Rozwoju Kompetencji Trenerskich „Prospect”
- Poradnia zdrowia psychicznego Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro – Medica
- Terapeuta CE Lingua świetlice środowiskowe na terenie woj. lubelskiego
- Psycholog i pedagog specjalny w Szkole Podstawowej im. 100 – Lecia Odzyskania Niepodległości w Kalinówce, Zespół Szkół Nr 2 w Nałęczowie
- Praktyki i staże np. w Stowarzyszeniu Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja” W Stalowej Woli czy Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie W Tarnobrzegu
Opis
Jestem psychologiem, pedagogiem specjalnym i psychoterapeutą w trakcie szkolenia.
Wybór pracy w podejściu poznawczo-behawioralnym wynika z mojego przekonania, że skuteczna terapia powinna być oparta na solidnych naukowych podstawach oraz mieć konkretne cele i metody działania.
Podczas relacji terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie uważność na drugiego człowieka, oraz koncentracja na świadomym byciu tu i teraz bez osądzania oraz wartościowania.
Myślę, że w każdym z nas drzemie konstelacja różnych możliwości umożliwiająca nam dokonanie zmian, które mogą poprawić jakość naszego życia. Podczas wizyt stawiam przede wszystkim na otwartość i partnerstwo.
Istotne jest dla mnie wytworzenie podczas spotkań atmosfery, która daje poczucie bezpieczeństwa oraz zaufania. Pracując ze mną, możesz oczekiwać wsparcia w radzeniu sobie z trudnościami, rozwijaniu zdrowych strategii radzenia sobie ze stresem oraz osiąganiu pozytywnych zmian w swoim życiu.
Razem będziemy eksplorować Twoje myśli, uczucia i zachowania, aby lepiej zrozumieć ich wpływ na Twoje funkcjonowanie, a następnie wspólnie opracujemy konkretne kroki, aby wprowadzić pozytywne zmiany.
W swojej pracy oprócz technik poznawczo-behawioralnych wykorzystuję techniki i metody z tzw. trzeciej fali, która wyróżnia terapię opartą na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), terapię poznawczą opartą na uważności (MBCT), dialektyczną terapię behawioralną (DBT), jak również terapię schematów.
Pragnę podkreślić, że ciągle poszerzam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, webinariach i konferencjach (dialog motywujący, praca z osobami LGBTQ+, terapia schematów etc.).
Oferuję pomoc w:
- Zaburzeniach lękowych
- Zaburzeniach nastroju i osobowości
- Zaburzeniach neurorozwojowych (szczególnie: ASD, ADHD)
- Kryzysach życiowych
- Traumach (wypadek samochodowy, lotniczy, doświadczenie przemocy, nadużycia seksualne)
- Doradztwie rodzicielskim w zakresie szeroko rozumianego wychowania
- Obszarze związków i relacji
- Obszarze LGBTQ+ (coming-out, stres mniejszościowy itp.)
- Rozwoju osobistym
Mam za sobą doświadczenie terapii własnej, dlatego doskonale rozumiem jak to jest być po tej drugiej stronie.
Doceniam wysiłek jaki klienci wkładają we własne procesy terapeutyczne i jest to dla mnie ogromnym zaszczytem współtowarzyszyć Ci w podróży do własnego wnętrza.
Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze przeprowadzona terapia zmienia jakość naszego życia.
Wśród książek, które wywarły na mnie szczególny wpływ znajdują się między innymi:
Zderzenie z rzeczywistością. Jak przetrwać bolesne ciosy od życia i się po nich podnieść – Russ Harris
Autor tej książki w bardzo rzeczowy i praktyczny sposób dotyka tematu straty, żałoby i rozpaczy. Dla mnie ta pozycja jest inspiracją do refleksji nad tym jak mądrze tracić, nie tracąc przy tym siebie. Książka szczególnie może pomóc w momentach, kiedy potrzebujemy wsparcia w procesie żegnania czegoś lub kogoś ważnego.
Ocalony – Révérien Rurangwa
Książka przedstawia wstrząsającą i osobistą relację z ludobójstwa w Rwandzie. Révérien Rurangwa przeżył niewyobrażalną tragedię, z której odrodził się niczym feniks z popiołu. Autor nie skupia się tylko na opisie tamtych wydarzeń, ale na swoich uczuciach i myślach po tych wszystkich tragicznych wydarzeniach. Pokazuje, że najgorsze blizny to te niewidoczne, schowane głęboko w głowie.
Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów – Irvin David Yalom
Książka ta jest przewodnikiem po udanej psychoterapii. Autor dzieli się w niej swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. Dla mnie to szczególnie ważna pozycja, ponieważ kładzie nacisk na podmiotowe traktowanie człowieka i porusza tematykę niezwykle ważnej umiejętności społecznej jaką jest empatia.
Prywatnie
- Prywatnie spełniam się w roli wujka do zadań specjalnych. Uwielbiam spędzać czas z moim 5 letnim chrześniakiem.
- Moją pasją jest muzyka oraz fotografia. W wolnych chwilach lubię pograć na perkusji, pośpiewać, ale również wybrać się w plener, żeby uchwycić piękno przyrody w obiektywie.
- A kiedy jestem bardzo zmęczony to po prostu lubię poleżeć na kanapie oglądając filmy i seriale.