Karolina Grzybek
Psycholog, Psychoterapeutka- Osoby dorosłe
- Młodzież od 16 r.ż
- Zaburzenia lękowe i nastroju
- Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
- Problemy w relacjach
- Niska samoocena
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
- W trakcie czteroletniego holistycznego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU w Warszawie
- Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim
- Centrum Psychoonkologii UNICORN pod opieką fundacji “Urtica Dzieciom” w Krakowie
Opis
Jestem psychologiem i psychoterapeutą specjalizującym się w terapii poznawczo-behawioralnej w trakcie całościowego szkolenia w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT-EDU w Warszawie.
W psychoterapii zależy mi na tym, abyś czuł(a) się bezpiecznie i komfortowo. Moje podejście opiera się na bezwarunkowej akceptacji, empatii oraz zaufaniu.
Rozumiem, że każda osoba jest unikalna, dlatego podchodzę do każdego indywidualnie, dostosowując terapię do Twoich potrzeb. Relacja z pacjentem oraz bezpieczne i wspierające środowisko terapeutyczne są dla mnie bardzo ważne.
Podczas naszych sesji będziemy pracować nad rozwijaniem nowych umiejętności i strategii radzenia sobie, które pomogą Ci zmienić negatywne wzorce myślenia i zachowań.
Moim celem jest dostarczenie Ci narzędzi oraz wsparcia, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele i wprowadzić pozytywne zmiany w Twoim życiu.
Pasja do terapii poznawczo-behawioralnej zrodziła się u mnie poniekąd dzięki psychologii eksperymentalnej w laboratoriach, gdzie poznając tajniki ludzkiego umysłu i psychologii poznawczej utwierdziłam się w fakcie, że psychologia jest nauką empiryczną i tak powinna być traktowana, aby mogła nieść rzeczywistą pomoc osobom jej potrzebującym.
Nurt poznawczo-behawioralny cenię za potwierdzoną skuteczność popartą wieloma badaniami i realną pomoc, którą niesie.
Polecane książki:
• “Kintsugi” autorstwa Tomasa Navarro – tytułowe kintsugi to japońska sztuka polegająca na naprawianiu potłuczonej porcelany za pomocą złota, dzięki czemu odzyskuje ona swoją pierwotną formę z dodatkowym podkreśleniem jej wyjątkowości, przez co tylko zyskuje na wartości. Autor posługuje się sztuką jako metaforą życia. To książka o tym, jak odnaleźć siłę do przezwyciężenia trudności i jak wyciągnąć z nich naukę.
• “Mózg psychopaty” autorstwa Jamesa Fallona – książka opiera się na odkryciu dokonanego przez autora podczas jednego z badań, że skan jego własnego mózgu pasuje do skanów mózgów psychopatycznych morderców. Fallon przy okazji opowiadania o swoim barwnym życiu przemyca wiedzę o neuropsychologii i daje nam wgląd w życie psychopatów. Bardzo ciekawa książka popularnonaukowa, w sam raz do podróży po zmroku w towarzystwie nieznajomych 😉
Prywatnie
- Moim wytchnieniem są kuchenne eksperymenty. Uwielbiam spędzać czas w kuchni gotując i delektując się nowymi smakami.
- Czerpię przyjemność z natury, górskich wędrówek i spacerów po plaży, ale lubię też pęd miasta i odkrywanie uroczych knajpek i kawiarni w nim zatopionych.
- Zawsze można złapać mnie ze słuchawkami – uwielbiam muzykę i śpiewanie (chociaż niektórzy twierdzą, że nie najlepiej mi to wychodzi 😉 )