Przejdź do treści

Małgorzata Łukasik

Psycholog, Psychoterapeutka (Certyfikat PTTPB nr 1716)
  • Osoby dorosłe i seniorzy
  • Zaburzenia lękowe i nastroju
  • Relacje rodzinne
  • Stres i problemy w pracy
  • Somatyzacje
  • Diagnoza psychologiczna
  • Zaburzenia osobowości
Sesja 50 min. = 250 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
  • Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo–Behawioralnego PTTPB (Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej) – nr 1716
  • Psychologia kliniczna i neuropsychologia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dyplom nr 216848
  • Studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej
  • Klinika Psychiatryczna Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
  • Oddział Psychogeriatryczny Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie
  • Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neuropsychologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu
  • Telefon kryzysowy Instytutu Psychologii Zdrowia
  • Psycholog w Centrum Medycznym NeuroProtect w Warszawie
Opis

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym.

W pracy ważna jest dla mnie przede wszystkim relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, empatii i życzliwości.

Wybrałam ten nurt, ponieważ jego skuteczność jest stale potwierdzana przez badania empiryczne,
jest zorientowana na cele i uczy jak po zakończeniu terapii być swoim własnym wspierającym i życzliwym terapeutą , jak zauważyć i przekształcać dysfunkcjonalne myśli poprzez wprowadzenie konkretnych technik i metod terapeutycznych.

W swojej pracy korzystam też z Terapii Schematów, nurt ten pomaga w zrozumieniu, jak doświadczenia z przeszłości, nabyte wzorce postrzegania siebie i rzeczywistości wpływają na obecne problemy emocjonalne.

Pracuję z osobami dorosłymi, zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, somatyzacyjnymi, zaburzeniami osobowości, z doświadczeniem wychowania w rodzinach dysfunkcyjnych. Pomagam też osobom z niskim poczuciem własnej wartości, doświadczającym trudności w relacjach, w radzeniu sobie ze stresem.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas wolontariatu, stażu i pracy w oddziałach psychiatrycznych oraz w telefonie kryzysowym.

Poza psychoterapią interesuję się także neuropsychologią, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej. Pracowałam z osobami po udarze w oddziale rehabilitacji neurologicznej. Obecnie pracuję z osobami z chorobami neurologicznymi (chorobą Alzheimera, stwardnieniem rozsianym, miastenią) i ich bliskimi.

Uczestniczyłam w psychoterapii własnej, pracuję pod stałą superwizją.

Moim prywatnym sposobem na odstresowanie i poczucie szczęścia jest muzyka, zarówno jej słuchanie, jak i wykonywanie. Śpiewam w chórze, a poza próbami i występami, w zaciszu domowym ku uciesze bliskich i sąsiadów 🙂

Uwielbiam też czytać, szczególnie książki o tematyce psychologicznej i historycznej.

Książki, do których lubię wracać to:

Oliver Sacks „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”- książka autorstwa neurologa i psychiatry, który w bardzo ciekawy, sfabularyzowany sposób opisuje zaburzenia neuropsychologiczne, opowiadając historie swoich pacjentów

Michael Cunningham „Godziny”-powieść inspirowana twórczością i życiorysemVirginii Woolf, splata losy trzech kobiet z trzech okresów XX wieku, kobiet próbujących odnaleźć się pomiędzy własnymi marzeniami i potrzebami a oczekiwaniami społeczeństwa i bliskich

Olga Tokarczuk „Bieguni”- tej autorki nie trzeba nikomu przedstawiać. Spośród wszystkich przeczytanych książek z tej wypisałam najwięcej cytatów. Jeden z moich ulubionych to: „Świata jest za dużo, lepiej więc skupić się na szczególe, nie na całości”.

Zapraszam 🙂

Prywatnie

Podróże i historia