Weronika Walkiewicz
Psycholog, Psychoterapeutka, Seksuolog- Osoby dorosłe, pary, seniorzy
- Zaburzenia lękowe i nastroju
- Seksuologia
- Problemy z motywacją i prokrastynacja
- Schizofrenia
- Wspieram osoby LGBT+
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Uniwersytet Warszawski, dyplom nr 141567
- Seksuologia, Uniwersytet SWPS, studia podyplomowe
- Ukończone studia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, Centrum CBT
- Poradnia Seksuologiczna i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego
- Oddział Dzienny Rehabilitacji Neurologicznej, Instytut Psychiatrii i Neurologii
- Kliniczny Oddział Psychiatryczny, Szpital Wolski w Warszawie
Opis
Jestem psychologiem, seksuologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną – absolwentką 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT (w trakcie certyfikacji).
Wierzę, że myślenie ma kolosalną przyszłość – a w terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) wspólnie z pacjentem przyglądam się sposobowi myślenia, przekonaniom i ich skutkom w zachowaniu i przeżyciach. CBT kładzie nacisk na metody zweryfikowane empirycznie, przynoszące wymierną poprawę w stosunkowo krótkim i zaplanowanym czasie.
Moją ogromną pasją jest seksuologia. Seksualność to niezwykle ważny obszar życia, a nauczenie się, zrozumienie i polubienie własnej seksualności wpływa także na inne sfery funkcjonowania i relacje.
Ustrukturalizowane techniki pracy CBT lubię uzupełniać technikami trzeciej fali – mindfulness, czyli uważność, wspaniale wspiera realizowanie celów terapii poprzez naukę bycia tu i teraz, kierowania swojej uwagi w wybraną przez siebie stronę, nieulegania natrętnym myślom i niepokojom.
W relacji terapeutycznej staram się stworzyć wspólnie atmosferę otwartości, zaufania i bezpieczeństwa.
Swoją pracę poddaję stałej superwizji psychoterapeutycznej i seksuologicznej.
Jeśli chodzi o literaturę, z całego serca polecam:
„Ona ma siłę” („Come as you are”) Emily Nagoski. Książka o seksualności, którą czyta się trochę jak zabawny poradnik, a trochę jak niezwykle przejrzystą pozycję naukową. Przystępna, a jednocześnie napisana przez erudytkę z niebywałym przygotowaniem teoretycznym i praktycznym. Znakomita towarzyszka rozwoju własniej seksualności, miłości, zrozumienia i szacunku dla siebie.
„Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk. Króciutka, ale niezwykle poruszająca wielowymiarowa opowieść o losach pewnej wioski w samym środku Polski. To książka o czasie i przemijaniu, o ludziach wrzuconych w żarna historii, o miłości i tęsknocie. Porusza tyle kwestii, że trudno się o niej pisze, za to niesamowicie się ją czyta
„W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii” Roberta Kolkera – Niezwykły reportaż obejmujący kilkadziesiąt lat z życia pewnej amerykańskiej rodziny, w której sześcioro z dwanaściorga dzieci zachorowało na schizofrenię. To jednocześnie szczery i wyrozumiały portret jej członków i ich relacji, analiza systemu opieki psychiatrycznej, a także szerokie spojrzenie na schizofrenię jako zjawisko społeczne, chorobę i jedną z największych zagadek współczesnej medycyny.
Prywatnie
Prywatnie marzę, że dożyję świata, w którym każdy będzie mógł być sobą. Pasjonuję się muzyką, kolekcjonuję płyty winylowe. Uwielbiam gotować, mój konik to fuzje azjatyckich i włoskich tradycji kulinarnych. Opiekuję się dwoma królikami, uwielbiam podróże z namiotem. Oglądam sporo filmów, od klasyki przez alternatywę do głupich horrorów.