Michalina Jagiełło-Sikora
Psycholog, Psychoterapeutka- Osoby dorosłe i młodzież od 15 r. ż.
- Zaburzenia lękowe i nastroju
- Zaburzenia nastroju
- Kryzysy i stres
- Problemy w relacjach
- Niska samoocena
- Problemy w pracy, wypalenie zawodowe
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, magister
- Filologia polska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, licencjat
- W trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole Centrum CBT EDU
- Hortiterapia, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, studia podyplomowe
- Praca w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu
- Praca w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu
Opis
Jestem psychologiem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Bardzo doceniam ten nurt za to, że kładzie duży nacisk na myśli oraz ich wpływ na emocje i zachowania, a także daje dużo przydatnych narzędzi, pozwalających pacjentom samodzielnie radzić sobie z trudnościami.
Interesuję się również podejściami takimi jak Mindfulness, Terapia akceptacji i zaangażowania, a także wykorzystaniem innych form, np. hortiterapii, biblioterapii, technik pracy z ciałem.
W mojej pracy bardzo ważne jest dla mnie uszanowanie indywidualności. Każdy człowiek jest niepowtarzalny i potrzebuje osobistego podejścia, które staram się zapewnić, pomagając moim klientom w rozpoznaniu swoich mocnych stron, zrozumieniu trudności i poznaniu samych siebie.
Według Arystotelesa „całość jest większa niż suma jej części”. Jest to zdanie, które bardzo do mnie przemawia i odpowiada temu, w jaki sposób patrzę na innych ludzi i postrzegam ich niepowtarzalność.
Wiem, jak ważne w terapii jest zaufanie, dlatego staram się zawsze stworzyć atmosferę akceptacji i zrozumienia, a dużą wagę przykładam do relacji terapeutycznej, która jest kluczowym elementem terapii.
Na swojej drodze zawodowej zdobywałam bardzo różnorodne doświadczenia, które ukształtowały mnie jako terapeutę. Do tej pory pracowałam z dziećmi od 4 roku życia, młodzieżą, dorosłymi i osobami starszymi. Wspierałam osoby przebywające w pieczy zastępczej i pełniłam rolę koordynatora procesu zdrowienia.
Pacjenci zgłaszali się do mnie między innymi z takimi trudnościami jak:
– Depresja
– Lęki
– Wypalenie zawodowe
– Kryzysy życiowe
– Trudności relacyjne i rodzinne
– Niskie kompetencje społeczne
– Stres
– Żałoba
Człowiek uczy się przez całe życie, a dla mnie rozwój jest naprawdę ważną częścią mojej pracy, która pomaga mi stawać się coraz lepszym terapeutą, a przez to także lepiej pomagać moim pacjentom.
Dlatego też swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz biorę udział w licznych szkoleniach i kursach dokształcających. Książki, które miały wpływ na to jak patrzę na świat i, które również chętnie polecę to:
„Sto lat samotności” Gabriel Garcia Márquez
Powieść, która ukazuje w jaki sposób nasze emocje i podejmowane decyzje określają nasze życie i sposób rozumienia otaczającej nas rzeczywistości, a także jak bliska nam wszystkim jest tak naprawdę samotność.
„Trudny czas dojrzewania” Joseph Ciarrochi i Louise Hayes
Książka bazuje na metodach terapia akceptacji i zaangażowania oraz psychologii pozytywnej. Z jednej strony pokazuje jak myślą i czego potrzebują młodzi ludzie, a z drugiej daje praktyczne wskazówki, jak pomóc im się rozwijać i być sobą.
„Władca Pierścieni” John Ronald Reuel Tolkien
Klasyka fantastyki, którą zna prawie każdy. Podejmuje wiele ważnych wątków, takich jak przyjaźń, nadzieja, konsekwencje podejmowanych decyzji, ale też pozwala czytelnikowi spojrzeć na życie z nieco innej perspektywy.
Prywatnie
- Przyjaciółka zwierząt i opiekunka trzech króliczków, a także miłośniczka literatury, szczególnie klasycznych kryminałów i fantastyki oraz zapalona ogrodniczka.