Przejdź do treści
Paulina Żółtowska

Paulina Żółtowska

Psycholog, Psychoterapeutka
  • Dorośli i młodzież od 16 r.ż.
  • Wypalenie zawodowe, stres, problemy w pracy
  • Zaburzenia adaptacyjne
  • Problemy w relacjach
  • Zaburzenia lękowe i nastroju
  • Kryzysy życiowe
  • Zaburzenia odżywiania
  • Trudności związane z neuroróżnorodnością
Sesja 50 min. = 200 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: Brak terminu

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
  • Psychologia praktyczna ze specjalnością kliniczną , Uniwersytet SWPS, dyplom nr 41160
  • W trakcie czteroletniego szkolenia w szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej CBT-EDU w
    Warszawie
  • Wolontariat w programie treningu umiejętności PEERS ® dla nastolatków i dorosłych ze spektrum
    autyzmu
Opis

Jestem absolwentką psychologii praktycznej ze specjalnością kliniczną, psychologiem biznesu i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Centrum CBT-EDU.

Wybór nurtu poznawczo-behawioralnego był dla mnie naturalny – jego przebadana skuteczność oraz elastyczność umożliwiają dostosowanie podejścia do unikalnych potrzeb każdej osoby.

Uważam, że terapia poznawczo-behawioralna to niezwykle wartościowa forma wsparcia. Doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku pracy z emocjami, ale daje możliwość lepszego zrozumienia siebie i poprawienia relacje z innymi.

Dzięki pracy nad zmianą wzorców myślenia oraz budowaniem zdrowych nawyków, terapia ta pozwala na osiągnięcie trwałych, pozytywnych zmian w codziennym życiu.

W moim podejściu do pracy szczególną wagę przykładam do relacji terapeutycznej. Uważam, że kluczowym elementem jest stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym klienci mogą czuć się zrozumiani i wspierani.

To właśnie ta relacja otwiera drogę do odkrywania siebie i wprowadzania istotnych zmian. Wierzę, że prawdziwy potencjał transformacji tkwi w partnerstwie, w którym towarzyszę klientom w ich drodze do lepszego samopoczucia. Taki proces wspiera nie tylko rozwój osobisty, ale również pomaga w budowaniu zdrowych relacji z innymi oraz z samym sobą.

Miałam okazję pracować z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania, problemami związanymi z postrzeganiem własnego ciała, lękami oraz wahaniami nastroju, a także z wypaleniem zawodowym.

Pełniłam również rolę trenerki umiejętności społecznych dla osób neuroróżnorodnych i nieustannie angażuję się w psychoedukację.

Na co dzień pracuję również jako psycholog biznesu w polskim przedsiębiorstwie, co pozwala mi na praktyczne zrozumienie wyzwań, jakie napotykamy w życiu zawodowym. Na co dzień współpracuję z pracownikami i zespołami, pomagając im rozwijać umiejętności interpersonalne, zarządzać konfliktami oraz budować zdrowe relacje w miejscu pracy.

Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności w obszarze zdrowia psychicznego. Szczególnie interesują mnie techniki oparte na uważności stosowane w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), takie jak medytacja uważności, obserwacja zmysłów, uważne chodzenie oraz skanowanie ciała.

Zwracam również uwagę na metody Terapii Gestalt, które koncentrują się na doświadczaniu chwili obecnej, zwiększaniu świadomości oraz budowaniu relacji między psychoterapeutą a klientem.

Doświadczyłam trudności związanych z wypaleniem zawodowym, oraz depresją. Z wykształcenia jestem także prawnikiem, a decyzję o zmianie zawodu podjęłam pod koniec pięcioletnich studiów na Uniwersytecie Szczecińskim.

Uświadomiło mi to, jak ważne jest, aby wykonywana praca była zgodna z własnymi wartościami. Przekonałam się, że realizowanie zawodowych pasji miało ogromny wpływ na mój rozwój osobisty oraz dobrostan psychiczny. Teraz staram się wspierać innych w odkrywaniu ich wartości i dążeniu do harmonii w życiu zawodowym i osobistym.

Rozumiem, że decyzja o rozpoczęciu terapii może budzić wiele wątpliwości. Chcę, abyś wiedział, że jestem tu, aby Ci towarzyszyć w tej drodze.

Wysłucham Twoich doświadczeń i razem poszukamy rozwiązań, które poprawią Twoje samopoczucie. Niezależnie od wyzwań, możesz liczyć na moje wsparcie i wiedzę, aby stawić im czoła.

Jestem w trakcie terapii własnej w nurcie DBT , a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Polecane książki:

„O północy w Czarnobylu” Adama Higginbothama to poruszający reportaż o katastrofie, która na zawsze zmieniła świat.

Książka ukazuje zmagania ludzi z lękiem, traumą oraz skutkami niewiedzy i zaniedbań ze strony władz, jednocześnie eksplorując kwestie pamięci zbiorowej i tożsamości społecznej.

Dla mnie jest wyjątkowo poruszająca – autor poświęcił wiele lat na zbieranie wywiadów i informacji, wykazując ogromną empatię i zaangażowanie w ludzkie historie, aby jak najpełniej oddać głębię tej tragedii i jej konsekwencji.

„Przetrwają Najżyczliwsi” autorstwa Briana Hare’a i Vanessy Woods kwestionuje powszechny pogląd, że „przetrwa najsilniejszy”, sugerując, że bardziej trafnym ujęciem teorii Darwina jest tytułowe twierdzenie: „przetrwa najżyczliwszy”.

Autorzy udowadniają, że klucz do przetrwania nie leży w liczbie pokonanych przeciwników, ale w liczbie zdobytych przyjaciół. Książka akcentuje rolę empatii, współpracy i więzi społecznych jako fundamentalnych elementów, które napędzały rozwój i przetrwanie ludzkości.

Polecam po prostu sięgnąć po ulubioną książkę z dzieciństwa – w moim przypadku jest to seria książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. To książki, które „uzdrawiają” moje wewnętrzne dziecko, pozwalają odzyskać beztroskę i radość, a także na nowo odkrywać przyjemność z czytania.

Prywatnie
  • Lubię dobrą kawę, muzykę oraz seriale, szczególnie „Przyjaciół” i „The Office”, a także podcasty
    psychologiczne i kryminalne.
  • Jestem miłośniczką psów i właścicielką Airis, psa rasy Siberian Husky.
  • Jestem również fanką fantastyki, zarówno w formie książkowej, jak i wirtualnej, oraz fascynuję się
    historią i sztuką, które dostarczają mi wiele spokoju i inspiracji.