Przejdź do treści
Wojciech Orłowski

Wojciech Orłowski

Psycholog, Psychoterapeuta
 • Osoby dorosłe i seniorzy
 • Zaburzenia nastroju
 • Trudności emocjonalne, nerwice
 • Zaburzenia lękowe
 • Niska samoocena
 • Stres i problemy w pracy
 • Chętnie pracuję z osobami LGBTQ+
Sesja 50 min. = 190 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: 27 maja (pon.) 18:00

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
 • Psychologia, Akademia Nauk Społecznych w Szczecinie, dyplom nr 0001519
 • W trakcie 4-letniego szkolenia z Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie
 • Staż na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
 • Badanie Relacji dr Olgi Kamińskiej SWPS
 • Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej
 • Członek Berufsverband Deutscher Psychologinnen und Psychologen
Opis

Jestem psychologiem klinicznym i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w procesie certyfikacji.

Moja droga zawodowa wiedzie przez Politechnikę Warszawską, branżę logistyczną oraz Consulting IT do Psychologii Klinicznej w Szczecińskiej ANS oraz Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Miałem również przyjemność asystować dr Oldze Kamińskiej w badaniach naukowych dotyczących relacji.

Zależy mi na tworzeniu bezpiecznej przestrzeni, w której każdy klient może poczuć się zrozumiany i wspierany.

W mojej praktyce kładę ogromny nacisk na dobro i poszanowanie drugiej osoby, dbając o to, aby każdy czuł się akceptowany bez względu na swoje doświadczenia i pochodzenie.

Wiem jak dużo wysiłku może kosztować otwieranie się przed drugą osobą – mam doświadczenie psychoterapii własnej.

W praktyce terapeutycznej, oprócz poznawczo-behawioralnej „bazy” wykorzystuję różnorodne metody poparte badaniami takie jak dialog motywujący, terapia schematów oraz terapia skoncentrowana na współczuciu.

Nieustannie rozwijam się zawodowo, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach, aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie psychoterapii.

Procesy terapeutyczne są dla mnie istotnym obszarem rozwoju, a moja praca jest regularnie poddawana weryfikacji superwizorskiej.
Doświadczenia w pracy w środowisku międzynarodowym z branż zorientowanych na efektywność, sprzedaż i optymalizację zysków pozwalają mi rozumieć trudności, konflikty oraz wyzwania wynikające z dynamicznie zmieniającego się świata.

Jeśli szukasz wsparcia psychoterapeuty, który łączy profesjonalizm z empatią, zapraszam do kontaktu, aby wspólnie zadbać o Twój dobrostan i osiągnięcie pożądanych zmian w Twoim życiu.

Literatura, która rezonuje z moją wrażliwością:

1. „Saturnin” Jakuba Małeckiego – to intymna podróż, w której tytułowy Saturnin odkrywa historię swojej rodziny, a czytelnik doświadcza wglądu zarówno w funkcjonowanie głównego bohatera jak i czynników, które mogły kształtować jego percepcję świata. Książka ukazuje wielowymiarowość życia, zaczynając od realiów współczesnych, a kończąc na wojennych wspomnieniach. To próba zrozumienia historii z różnych perspektyw, pełna pięknych emocji pozostających długo po zakończeniu lektury.

2. „Matki i córki” Ałbeny Grabowskiej – powieść ta, to psychologiczny portret czterech pokoleń kobiet jednej rodziny. Ukazuje zależności między wpływami świata, rozwoju, sytuacji społeczno-politycznej oraz dynamiki relacji zarówno między kobietami jak i ich stosunkiem do siebie samych i świata. Zarówno fabuła jak i forma tworzą pozycję, w której nie brak pełnej palety emocji, w której centrum znajduje się siła kobiet.

3. Seria „Emocjonalne pułapki…” wydawnictwa GWP – praktyczne wprowadzenie do zrozumienia zależności, jakie wpływają na nasze zachowania i emocje z perspektywy psychoterapii schematów. Książki napisane w formie przystępnych poradników.

4. Pismo Magazyn Opinii – reportaże, eseje, wywiady, opowiadania i wiersze najwyższych lotów.

Prywatnie
 • Po godzinach pracy relaksuję się podczas spacerów, uwielbiam słuchać audiobooków, zwłaszcza w formie słuchowisk.
 • Mój ulubiony pisarz to Jakub Małecki. Sprawdzonym sposobem na relaks jest również czas poświęcony gotowaniu lub wyprawa z aparatem do parku, na łąkę lub do lasu.