Ewa Kołodziejczyk
Psycholog, Psychoterapeutka- Dorośli
- Stres i zaburzenia nastroju
- Zaburzenia lękowe
- Trudności w relacjach
- Zaburzenia adaptacyjne
- Kryzysy i trudne sytuacje
Zarezerwuj wizytę:
Więcej o mnie
Wykształcenie i doświadczenie
- Psychologia, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (nr dyplomu 25559)
- Studia podyplomowe z Psychologii transportu, Uniwersytet Gdański
- W trakcie 4-letniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU w Warszawie
- Staż w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie na oddziale ogólnopsychiatrycznym
- Doświadczenie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi
- Doświadczenie w zakresie psychologii transportu
- Staż w Wojskowej Pracowni Psychologicznej w Bydgoszczy
Opis
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia. Udzielam konsultacji psychologicznych.
Pracuję z osobami, które doświadczają nadmiernego stresu, obniżonego nastroju, przewlekłego lęku, ataków paniki, lęku społecznego, zmagają się z depresją, doświadczyły traumatyzujących przeżyć, mają problem z niską samooceną, borykają się z perfekcjonizmem, prokrastynacją, przeżywają kryzys emocjonalny, załamanie nerwowe, kryzys w związku.
Zanim zostałam psychoterapeutą, pracowałam jako psycholog związany z wojskiem, medycyną pracy i środowiskiem zawodowym kierowców. W późniejszym czasie pracowałam w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
Kilka lat spędziłam poza granicami kraju, co było dla mnie cennym życiowym doświadczeniem.
Wszystkie te doświadczenia, ale też własna terapia uwrażliwiły mnie na wiele problemów, z jakimi może się zmagać osoba, chcąca podjąć psychoterapię.
Nurt terapii poznawczo-behawioralnej był dla mnie naturalnym wyborem, ze względu na swoją przejrzystość i udowodnioną skuteczność. Wybrałam pracę w tym nurcie, bo chciałam jak najskuteczniej pomagać osobom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie poprawy swojej sytuacji. W swojej pracy sięgam też do technik uważności oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).
Możliwość pracy z drugim człowiekiem nad rozwiązaniem jego problemu i poprawą jakości jego życia daje mi dużo satysfakcji, która motywuje mnie do rozwoju.
Lubię słuchać, nie oceniam, skupiam się na indywidualnych potrzebach i celach osoby, która zgłasza się po pomoc. Doceniam wysiłek, jakiego wymaga podjęcie pracy nad tym, co utrudnia nam życie.
W swojej pracy, wraz z drugą osobą, staram się odkryć schematy, jakie doprowadziły do jej aktualnych trudności. Uczę, jak można je zmodyfikować, aby stały się bardziej przystosowawcze.
Prowadzę terapię w taki sposób, żeby przygotowywała ona do samodzielnego radzenia sobie z trudnościami w przyszłości.
Pracuję pod stałą superwizją. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Książki, które wydały mi się szalenie ciekawe, poruszające i pobudzające do myślenia:
- „Dlaczego zebry nie mają wrzodów”
Robert M. Sapolsky w prosty, momentami zabawny sposób opisuje skąd się bierze i jak działa stres oraz jak wpływa na nasze zdrowie - „Trudne diagnozy psychiatryczne”
Jolanta Rabe-Jabłońska na podstawie opisów procesów diagnozy przedstawia jak skomplikowany i zawiły może być proces diagnozowania zaburzeń psychicznych i jak wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę, żeby zrozumieć dane zaburzenie, jak wnikliwie trzeba ich szukać, żeby móc skutecznie udzielać pomocy - „Metoda czarnej skrzynki”
Matthew Syed opisuje mechanizmy radzenia sobie z błędami w procedurach na podstawie tych, funkcjonujących w branży lotniczej i porównuje je z systemami stosowanymi m.in. w służbie zdrowia i sądownictwie, pokazując jak destrukcyjny wpływ może mieć nieumiejętne zarządzanie błędami - „Małe życie”
Hanya Yanagihara opowiada historię przyjaźni, miłości i traum, które mogą odcisnąć piętno na całym naszym życiu.
Prywatnie
- Spędzam aktywnie czas lub zawijam się w koc z gorącą herbatą i wciągającą książką.
- Podróżuję i namiętnie wypróbowuję nowe przepisy kulinarne.