Przejdź do treści

Marcelina Krawiec

Psycholog, Psychoterapeutka
 • Osoby dorosłe, seniorzy
 • Zaburzenia lękowe i nastroju
 • Zaburzenia funkcji poznawczych
 • Problemy w relacjach
 • Ofiary przemocy
Sesja 50 min. = 220 zł Więcej o mnie
Najbliższy termin: 25 lipca (czw.) 17:30

Zarezerwuj wizytę:

Więcej o mnie

Wykształcenie i doświadczenie
 • Psychologia, Uniwersytet Wrocławski, dyplom nr 1956/2020
 • W trakcie czteroletnich studiów z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole CBT-EDU w Warszawie
 • Wrocławskie Centrum Alzheimera
 • Specjalistyczny Szpital w Ścinawie, Oddział Psychogeriatryczny
 • Fundacja Antyprzemocowa NON LICET we Wrocławiu
 • Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach
 • Fundacja Zdrowie w Głowie
 • Staż kliniczny Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
 • Poradnia Zdrowia Psychicznego Warszawa Mokotów
Opis

Jestem psychologiem. Aktualnie odbywam czteroletni kurs psychoterapeutyczny w nurcie poznawczo-behawioralnym w CBT EDU w Warszawie.

Dlaczego wybrałam ten nurt?
To właśnie jego założenia zawsze najlepiej do mnie przemawiały- a w szczególności jedno, mówiące o tym, że pacjent w toku terapii powinien stać się własnym terapeutą.
Terapia to miejsce, gdzie poszerza się własną świadomość, poznaje różne techniki i narzędzia terapeutyczne oraz uczy się z nich korzystać. Wszystko to po to, by po upływie stosunkowo krótkiego czasu poprawić swoje funkcjonowanie i poszerzyć repertuar radzenia sobie samemu w przyszłych trudnych sytuacjach. Osobiście właśnie ten cel w psychoterapii jest dla mnie najważniejszy.

Miałam okazję pracować z pacjentami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami funkcji poznawczych, chorobami otępiennymi, ale także z osobami, które doświadczały przemocy czy wykazywały problemy w życiu społecznym.

Psychologia to nie tylko mój zawód, ale i pasja. Rozwijanie się w tej dziedzinie sprawia mi ogromną satysfakcję. Jestem osobą dla której teoria zawsze była niewystarczająca. Dlatego od drugiego roku studiów aktywnie zdobywałam umiejętności praktyczne podczas staży, wolontariatu czy różnorakich kursów.

A prywatnie?
Prywatnie przede wszystkim interesuję się muzyką. Gram na gitarze i od wielu lat śpiewam. Uwielbiam szukać nowych brzmień. Jest to dla mnie swojego rodzaju podróż w nieznane. 🙂
W wolnym czasie gram w piłkę siatkową, tenisa ziemnego i od lat zdobywam górskie szczyty.

Bardzo interesuję się wykorzystywaniem nowych technologii w psychologii. Wielokrotnie przeprowadzałam eksperymenty psychologiczne z wykorzystaniem chociażby immersyjnej wirtualnej rzeczywistości (VR). Przykładowo badałam wpływ ucieleśniania w VR na lęk przed starzeniem się czy postawy względem dyskryminowanych grup społecznych.
Uważam, że nowe technologie mogą być świetnymi narzędziami w pracy psychologicznej i terapeutycznej.

Kiedy myślę o książkach, które wywarły na mnie wrażenie i zapadły w pamięć, to przede wszystkim muszę wspomnieć o dziele Oliviera Sacksa pod tytułem “Meżczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”. Gwarantuję, że treść książki jest równie intrygująca jak tytuł. Przede wszystkim jest to pozycja literacka, która pokazuje jak różnie każdy z nas odbiera te same rzeczy i jak niewiele potrzeba by wybudzić ze snu nasze wewnętrzne lęki. Definitywnie jest to książka, która pomaga zajrzeć w zakamarki samego siebie i aktywnie je eksplorować.

Jako pozycję obowiązkową dla każdego poleciłabym także “Anatomię miłości” Helen Fisher. Dlaczego człowiek dąży do miłości? Jak chemia naszego mózgu wpływa na nasze funkcjonowanie? Dlaczego akurat do tej, a nie innej osoby pałamy uczuciem? Co to mówi o nas i o tym jak nawiązujemy relacje? Na te i na wiele innych odpowiedzi antropolożka skrupulatnie odpowiada, dając nam szansę na pełniejsze poznanie samych siebie.

Lubię czytać książki popularnonaukowe, psychologiczne czy reportaże, ale kiedy mam ochotę chwilowo odciąć się od rzeczywistości, na pomoc przychodzą mi pozycje kryminalne. Zaczytuję się wtedy w grubych tomiszczach Jo Nesbo, a mój wewnętrzny detektyw stara się rozwiązywać kryminalne zagadki- co prawda nie zawsze z powodzeniem, ale zawsze z dozą ogromnej frajdy!  🙂

Zapraszam do współpracy!

Prywatnie

Tenis ziemny, śpiew, fotografia